5 vedeckých faktov, ktoré dokazujú, že cestovanie je dobré pre zdravie


Zdravie má priamu súvislosť s tým, ako sa cítime. Ak sme stále v hlúpom strese prejaví sa to aj na našom zdraví. Logika velí teda , že ak sa budeme udržiavať v psychickej „pohodičke“, malo by sa to prejaviť aj na našom zdraví.

Lekári tvrdia , že :

doklady


  • Dovolenka  a cestovanie má priaznivý vplyv na psychiku človeka

  • Dovolenka znižuje riziko syndrómu vyhorenia

  • Pobyt pri mori má priaznivý liečebný  účinok na exzémy

  • Pobyt na morskom vzduchu výborne vplýva na astmatikov

  • More má dokázateľný vplyv na zlepšenie stavu alergikov


Roky som trpela silnou sennou nádchou a lekárka mi odporúčala pobyt na morskom vzduchu. A tak každý rok trávim aspoň 2-3 týždne na morskom vzduchu v prímorskej oblasti. Chodievam mimo hlavnej sezóny. Je menej ľudí a môžem si dovoliť aj dlhšie pobyty. Ceny sú vtedy podstatne vhodnejšie. Každé ráno s východom slniečka sa prechádzam po pláži a dýcham vynikajúci vzduch voňajúci rybami a soľou. Moja senná nádcha oslabla. Navyše si výborne oddýchnem. Verím tomu, že to na mňa dobrý vplyv. Ak tomu človek verí- potom sa to aj naozaj stane. Všetko je iba v našej hlave.


V katalógoch cestovných kancelárii je čoraz viac práve takýchto ozdravných pobytov, kde dokonca pod vedením lekára v prímorskom prostredí cvičíte, prechádzate sa, učíte sa správne dýchať a stravovať.

Vo všeobecnosti je známe že prímorské krajiny majú výbornú stravu bohatú na dary mora a na množstvo zeleniny. To celkom určite tiež prispeje k očisteniu nášho organizmu.

cestování


Moji priatelia milujú hory. Nepochybujem vôbec o tom, že aj aktívny pohyb v lese prispieva k zdraviu. Vzduch je v lese čistejším , prostredie krásne pokojné.

 Vždy treba počúvať svoje telo. Ak  telo vydáva varovné signály , že nám niečo chýba , nepodceňujme to . Vypnime, relaxujme- naozaj sa nám to oplatí. Naše zdravie náš relax ocení a výrazne sa naozaj zlepší.