5 vedeckých faktov, ktoré dokazujú, že cestovanie je dobré pre zdravie

Zdravie má priamu súvislosť s tým, ako sa cítime. Ak sme stále v hlúpom strese prejaví sa to aj na našom zdraví. Logika velí teda, že ak sa budeme udržiavať v psychickej „pohodičke“, malo by sa to prejaviť aj na našom zdraví.
Lekári tvrdia, že :

doklady

  • Dovolenka a cestovanie má priaznivý vplyv na psychiku človeka
  • Dovolenka znižuje riziko syndrómu vyhorenia
  • Pobyt pri mori má priaznivý liečebný účinok na exzémy
  • Pobyt na morskom vzduchu výborne vplýva na astmatikov
  • More má dokázateľný vplyv na zlepšenie stavu alergikov

Roky som trpela silnou sennou nádchou a lekárka mi odporúčala pobyt na morskom vzduchu. A tak každý rok trávim aspoň 2-3 týždne na morskom vzduchu v prímorskej oblasti. Chodievam mimo hlavnej sezóny. Je menej ľudí a môžem si dovoliť aj dlhšie pobyty. Ceny sú vtedy podstatne vhodnejšie. Každé ráno s východom slniečka sa prechádzam po pláži a dýcham vynikajúci vzduch voňajúci rybami a soľou. Moja senná nádcha oslabla. Navyše si výborne oddýchnem. Verím tomu, že to na mňa dobrý vplyv. Ak tomu človek verí- potom sa to aj naozaj stane. Všetko je iba v našej hlave.

V katalógoch cestovných kancelárii je čoraz viac práve takýchto ozdravných pobytov, kde dokonca pod vedením lekára v prímorskom prostredí cvičíte, prechádzate sa, učíte sa správne dýchať a stravovať.
Vo všeobecnosti je známe že prímorské krajiny majú výbornú stravu bohatú na dary mora a na množstvo zeleniny. To celkom určite tiež prispeje k očisteniu nášho organizmu.

cestování

Moji priatelia milujú hory. Nepochybujem vôbec o tom, že aj aktívny pohyb v lese prispieva k zdraviu. Vzduch je v lese čistejším, prostredie krásne pokojné.
Vždy treba počúvať svoje telo. Ak telo vydáva varovné signály, že nám niečo chýba, nepodceňujme to. Vypnime, relaxujme- naozaj sa nám to oplatí. Naše zdravie náš relax ocení a výrazne sa naozaj zlepší.