Aby ste mali ľahký krok

Liečba kŕčových žíl Venasum.com si vyžaduje hlavne váš zodpovedný prístup. Potom je tu taktiež správny výber ich odstránenia a včasná diagnostika. Pozrime sa na to, ako by ste mali postupovať v prípade, že si na svojich nohách kŕčové žily všimnete.
 Žena v čiernych šatách a červených silónkach v topánkach na podpätku.jpg

Základom je sebapozorovanie

K lekárovi nemôžete behať každý mesiac a kŕčové žily patria práve k tým ohoreniam, ktoré sa dokážu prejaviť vo veľmi krátkom časovom období. Jeden deň ich nemáte, na druhý začnete mať pocit ťažkých nôh, o týždeň sa objaví prvý mierny opuch, no a o mesiac na to už máte nohy pokryté malými fialovými mapami. Preto je naozaj potrebné aby ste si svoje nohy všímali a vedeli kŕčové žily odhaliť sami  včas.
 
Najčastejšie príznaky kŕčový žíl:

  1. Pocit ťažkých nôh
  2. Mierne opuchy nôh – hlavne v látkovej časti, niekedy sa môže opuch objaviť aj v oblasti členkov
  3. Bolesti nôh po dlhšom státí alebo sedení, niekedy môžu bolieť aj bezdôvodne
  4. Metličky – drobné popraskané žilky na nohách – majú fialovú, zelenú, modrú alebo fialovo-zelenú farbu – nebolia, najčastejšie sa objavujú na vnútornej a spodnej časti stehien a v okolí kolien.

 

Ako prebieha vyšetrenie kŕčových žíl

Veľmi jednoducho, bezbolestne a rýchlo. Kŕčové žily sa diagnostikujú pomocou obyčajného ultrazvuku. U doktora teda nestrávite viac ako desať minút.
 

Spôsoby liečby – odstránenie kŕčových žíl

Ani z tejto časti liečby nemusíte mať žiaden strach. Dnešné metódy odstraňovania kŕčových žíl sú podobne rýchle a bezbolestné ako ich vyšetrenie. V minulosti bol jediným spôsobom, ako sa tohto cievneho ochorenia zbaviť, chirurgický zákrok. Dnes máte na výber z týchto možností:
 Ženské holé nohy v teniskách, v tráve.jpg

  1. Skleroterapia – sklerotizácia kŕčových žíl, pri ktorej sa do postihnutej cievy vpichne špeciálna látka, ktorá cievu „zalepí“, teda znefunkční
  2. Laser – metóda odstraňovania kŕčových žíl laserom je pomerne nová, no zároveň i najrýchlejšia a má veľmi dobré výsledky
  3. Biologické lepidlo– žily sa znefunkčnia pomocou špeciálneho lekárskeho lepidla, ktoré sa aplikuje priamo do postihnutých žíl.