Ako si správne vybrať farbu do miestnosti

Krok č. 1: Vymedzte si náladu
Prvým krokom pri výbere farieb je definovanie atmosféry, ktorú chcete vytvoriť vo vašej domácnosti. Jeden chce jasnú a veselú oranžovú ako leto, iní preferujú neutrálne odtiene béžovej, zatiaľ čo iní chcú oddýchnuť a volia odtiene šedej. Vedeli ste, že každá farba v sebe skrýva určitú náladu?

bary

Krok č. 2: vyberte hlavnú farbu
Takže ak ste sa rozhodli, akú náladu chcete vytvoriť v dome, tak teraz myslíte, aká farba pre vás zjednocuje túto atmosféru a je vhodná pre túto miestnosť. V izbách orientovaných na juh vyberte chladné odtiene, pretože potom v lete bude v tejto izbe veľmi pohodlne. Neutrálne farby ako je béžová, biela alebo sivá – vynikajúce zázemie takmer každého interiéru.

Krok č.3: sto odtieňov bielych
Samozrejme, že nie všetko je tak jasné, červená, modrá alebo zelená farba má obrovské množstvo druhov. Preto je ďalším krokom rozhodnúť sa pre odtieň zvolenej farby. Páči sa vám zelená? Potom sa už len rozhodnúť, aká presne to bude – mäta, zelená, smaragdová, olivová? Rozhodli ste sa vytvoriť moderný interiér a všetko maľovať v bielom? Výborne! Len si pamätajte, že aj tie biele odtiene sú biele, architektonické, krémové, magnólia, sneh, mandle, starožitné a mnoho ďalších. Odtiene každej farby je možné rozdeliť na teplo a chlad, a to naopak výrazne ovplyvní náladu, ktorú chcete vytvoriť v miestnosti. Chcete neutrálnu farbu, ale nechcete cítiť chlad? Vezmite napríklad šedú farbu s teplým odtieňom (sivá s béžovou farbou).

pastelové barvy

Pár tipov
· Pri výbere farby pre detskú izbu vždy zavolajte k výberu deti. Sú to oni, kto potom žijú v tejto miestnosti a je dôležité, aby sa im páčila nielen zvolená farba, ale aj ten správny odtieň.
· Pamätajte, že farba stenyje len pozadie a základňa pre zvyšok interiéru. Vopred premýšľajte o tom, aké budú ďalšie podrobnosti: nábytok, koberec, záclony. Bude lepšie, ak predbežne vyberiete celý nábytok a farby na steny sa budú kupovať až pri zohľadnení všetkých farieb v miestnosti.
· Vždy odporúčam svojim zákazníkom kvalitnú farbu americkej značky Benjamin Moore alebo európskych výrobcov Little Green, Zoffany, Farrow Ball. Majú nádhernú paletu.