Bolesť hlavy u detí a dospievajúcich

Takže pri vykonávaní prieskumu v Anglicku sa zistilo, že 73% mužov a 81% žien niekedy trpelo bolesťou, hoci iba polovica z nich hľadala pomoc. Obzvlášť často deti, predovšetkým školáci sa sťažujú na bolesti hlavy. Bolesti hlavy sú detmi zle tolerované; ovplyvňujú ich náladu, správanie, výkon, štúdium a ďalšie kariérne ​​pokroky. Včasné stanovenie typu a pôvodu bolesti hlavy a vykonávanie vhodnej terapie zabraňuje výskytu v detstve.

útok

  • V posledných rokoch boli vyvinuté nové typy liečby, ktoré umožňujú nielen zastaviť bolesť hlavy, ale tiež vykonávať preventívnu liečbu chorôb, ktoré sa vyskytujú s bolesťou hlavy. To má veľký význam v detstve kvôli skutočnosti, že klinické prístupy k diagnostike a liečbe sú determinované zvláštnosťami vývoja rastúceho organizmu.
  • Chemické látky sa zúčastňujú na mechanizme držania a inhibície bolesti, niektoré z nich majú algogénne vlastnosti. Iné majú výrazný vazoaktívny účinok, porušujú priepustnosť cievnej steny, spôsobujú perivaskulárny edém atď. Na rôznych úrovniach nervového systému sa nachádzajú biologicky aktívne látky, ako sú substancia  (bolesť), enkefalíny, noradrenalín, serotonín, endorfíny a iné. Podľa konceptu Sicutery je chronická bolesť hlavy kombinovaná so zlým zdravotným stavom klinickým znakom nedostatku endogénneho  systému.
  • Súčasne by sa mali brať do úvahy aj ďalšie možné faktory, keď v genézií rôznych variant bolesti hlavy v niektorých prípadoch ide o centrálnu poruchu a iné periférne mechanizmy, čo je dôležité pri farmakoterapii zohľadniť .
  • V hlave sú receptory bolesti v kostiach lebky a diploidných žíl.  Silné receptory sa vyskytujú v koži, podkožnom tkanive, svaloch, cievach (tepnách a žilách).
  • Častým typom bolesti hlavy je bolesť hlavy s kvapalino dynamickými poruchami, ktoré sa pozorujú so zvýšeným tlakom, ako aj s jeho poklesom.  Jednou z príčin likorfodynamickej bolesti hlavy sú objemové lézie, pri ktorých je nerovnomerná intrakraniálna hypertenzia s vytesnením mozgu, sprevádzaná napätím membrán, ciev a nervov vo vnútri lebky.

psychoza

Je extrémne zriedkavé, že deti zažívajú neuralgickú bolesť s paroxysmálnym charakterom.  Paroxysmálna bolesť je opísaná ako akútna, horiaca alebo rezná bolesť s lokalizáciou v tvári.