Dopravné nehody každodenný rituál

Každý deň počúvame to isté a to samé. Dopravné nehody – auto sa zrazilo s autom, autobus z kamiónom, auto zrazilo chodca a tak ďalej.

Ako tomu predísť ?

Najčastejším opatrením ako predísť ku dopravnej nehody je aby ste nejazdili ako blázni. Presne tak dobre čítate. Niektorý vodiči porušujú rýchlosť cez dedinu, mimo nej, v zákrutách idu viac ako je dovolené a potom sa čudujú prečo sú v kanáli alebo v strome.
nehoda u stromu

———Čiže dodržiavať rýchlosť podlá predpisov——

Ďalším účinným riešením je že predvídajte a veľmi dobre sledujte dianie na ceste a cestnej premávke. Keď budete predvídať a sledovať nikoho neohrozíte a nezabijete.

——— Predvídanie a sledovanie cestnej premávky———–

Ak budete sledovať značky a dopravne zariadenia nemusí sa všetko skončiť zle. Pokiaľ tabula dovoľuje najvyššiu rýchlosť 50 tak ju aj dodržujte a neignorujte ju !!!
nabouraný předek

——-Dopravné značky a zariadenia—–

Prechod pre chodcov nie je na parádu. Vždy ako uvidíte chodca na prechode spomaľte alebo zastavte vozidlo tesne pred prechod pre chodcov .Je to veľmi dôležite pre chodcov aby sa im nič nestalo a nezranila sa.

——Prechod pre chodcov———

Aj cyklisti sú účastníci cestnej premávky a pravidla platia aj pre nich. Ale nezabudnite že im hrozí väčšie nebezpečenstvo ako vo vozidle. Keď zrazíte bicyklistu môže letieť a niekoľko metrov a spôsobiť zranenia ktoré môžu mať následky.

——Cyklista na ceste———-

A pre vás najdôležitejšie pre vás a vašu rodinu, vždy majte zapnutý bezpečnostný pas. Pri nehode zabraní náraz de čelného skla. Je to veľmi dôležite aby ste to dodržiavali. Inak tam tie pásy nemusia byť a bezpečie je na vaše riziko.
vybouraný motocykl

——Bezpečnostné pásy——

Neprebiehajte pokiaľ to nie je možne. Ak nemáte priestor na predbiehanie tak tento úkon ani nerobte. Nepredbiehajte na plnej čiare a zákrute pretože nikdy neviete kto môžete ísť oproti a hneď sa môže stať havária a tragédia jeden deň

Predbiehanie len pri voľnej ceste