Extrémne druhy zvierat, ktoré možno nikdy nestretnete

Mnoho druhov živočíchov poznáme a môžeme ich stretnúť aj vo svojom okolí alebo pri cestách za dobrodružstvom. Na zemi však existujú aj také, ktoré môžeme označiť ako extrémne. A nehovoríme len o veľkosti, ale vyznačujú sa úplne inými vlastnosťami, kvôli ktorým dostali tento prívlastok.
Extrémne zvieratá možno nikdy naživo nestretnete, no základné poznatky by ste o nich mali mať. Niektoré doma chované exotické tvory ako je puma či tiger nás už neohúria, ale ak si prečítate v čom spočíva nezvyčajnosť niektorých z nich, budete prekvapení!Nepríjemne vyzerajúci pavúk
 
Krokodíly
Strašidelne vyzerajúceho krokodíla poznajú už aj malé deti. Nie je to veľmi mierumilovný živočích a už vôbec nie je vhodný ako domáci miláčik, napriek tomu sa nájdu domácnosti, kde sa s nimi hrajú ako so psom. Dokonca sa na verejnosť dostala informácia, že žena ich má doma hneď tri a jej syn s jedným z nich spáva v posteli. Do určitej miery sa dajú udomácniť, nikdy však nebudú úplne krotké, pretože sú najnebezpečnejšie na svete.
 
Šváb madagaskarský
Pri vyslovení slova „šváb“ mnohým z nás okamžite naskočia zimomriavky. Na pohľad je to škaredý a nesympatický živočích, nikto ich nemá rád a po ich objavení sme mnohí zhrození, lebo zbaviť sa ich nie je ľahké. Medzi zaujímavý druh patrí tento madagaskarský šváb, ktorý dorastá až do 10 centimetrovej dĺžky. Ak s ním manipulujete, tak vydáva hlasný sykot, ale nie je jedovatý, iba sa snaží zastrašiť nepriateľa.
 
Solifúga
Tarantuly boli pavúky, ktorými nás strašili ich majitelia, ktorí ich doma chovali ako svojich miláčikov. No to ešte nepočuli o zvierati smenom Solifúga. Zaradiť ich je ťažké, nie sú to pavúky, ale ani škorpióny, patria niekam uprostred. Sú akousi ich kombináciou. Hmotnosť niektorých jedincov je až 56 gramov a ich maximálna dĺžka je 15 centimetrov. Možno nad tým mávnete rukou, ale stretnúť ho večer doma na podlahe voľne sa pohybujúceho by ste asi nechceli…Plyšový hrošík
 
Hroch
Hrochyvyzerajú ako nemotorné tvory, no sú to nebezpečné zvieratá, zabijaci, ale niektorí extrémisti ich obdivujú a považujú za domáce zvieratá. Mať ich v záhrade určite nie je bezpečné, tieto tony vážiace jedince dokážu byť riadne agresívne a ak sa dostane do ich blízkosti v nevhodnom čase, nemáte šancu.