Fajčiari, viete ako si prečistiť pľúca?

Som fajčiar, fajčím už naozaj dlhé roky a nie málo. Viem, že je to nezdravé, viem, že by som s tým mal skončiť a viem i to, že by som to dokázal. Na druhej strane by mi to veľmi chýbalo, takže zatiaľ to skončenie úspešne odkladám. Ak patríte k fajčiarom i vy, mali by ste vedieť jednu veľmi dôležitú vec. Fajčenie môže byť extrémne nezdravé, ale taktiež nezdravé menej. Dôležité je hlavne to, aby ste si svoje pľúca pravidelne prečistili. Chcete vedieť ako na to?
 biely dym.jpg

  1. Vetrajte

Ak fajčíte dnu, nezabudnite vetrať. Okno by ste mali mať otvorené stále, a to aj potom, ako dofajčíte. Hlavné je, aby ste si byt alebo aspoň miestnosť kde spíte, vyvetrali pred spaním. Aspoň hodne pri zaľahnutím do postele, fajčite aspoň na okne a nikdy nezabudnite vysypať popolník.
 

  1. Behajte

Beh je najlepší spôsob, ako si pľúca prečistiť úplne dokonale. Snažte sa nefajčiť aspoň pol hodinu pred behom, ak to vydržíte, tak kľudne aj dlhšie. Platí to aj po dobehaní. Vydržte minimálne tridsať minút. Aby mal beh naozaj účinok, musíte mu venovať pol hodinu až hodinu.
Pomôže aj akýkoľvek iný pohyb, no beh je naozaj najlepší. Pokiaľ ho zo začiatku nebudete zvládať, tak sa venujte aspoň rýchlej chôdzi na dlhšie trate. Dobrá je aj turistika. Veľmi podstatné je to, aby ste športovali na čerstvom vzduchu. V centre mesta čerstvý vzduch nenájdete, takže bežte niekam do prírody a čo najďalej od civilizácie.
 muž behá.jpg

  1. Inhalujte

Mám na mysli skôr naparovanie. Urobte si silný odvar z mäty piepornej alebo maternej dúšky. Odvar musí byť naozaj silný. Ja ho nechávam variť minimálne hodinu na jemnom ohni. Ešte horúci odvar nalejte do hrnca, zakryte si hlavu a inhalujte. Je to to isté, ako keď sa naparujete pri chrípke. Takéto naparovanie absolvujte aspoň raz do týždňa. Ja som zistil, že mi to pomáha naozaj veľmi. Preto si takýto liečivý odvar pripravujem každý druhý deň.