Je GRANKO naozaj tak zdravé?

Z televíznych reklám na nás útočia informácie, aké je GRANKO výborné. Veď ide o nápoj, ktorý deti aj dospelí milujú už desiatky rokov. Áno je to pravda, deti ho naozaj milovali  v minulosti aj dnes. Prečo? Pretože na rozdiel od klasického kakaa, ktoré môžeme pokladať za naozaj zdravú surovinu, obsahuje aj množstvo cukru. Je teda naozaj tak zdravé, ako nám tvrdia reklamy? Podľa viacerých testov, ktorých výsledky sú oficiálne dostupné, sa tento milovaný nápoj, ani v jednom prípade neumiestnil na prvom mieste.

horká čokoláda
 
Obsah kakaa
 
Čo sa obsahu kakaa týka, tak klasické GRANKO ho obsahuje len okolo šesťdesiatich troch percent. Iné je to v prípade takzvaného „GRANKO EXCLUSIVE, kde ho nájdete až sedemdesiat sedem percent z celkového objemu.
 
Problém jej hlavne cukor
 
Práve tento nápoj sa ukázal ako extra presladený. Ak ho svojim deťom doprajete raz za čas, nič strašné sa nedeje. problémom je skôr to, ak ho pijú na raňajky aj večeru, a to každý deň.
 
Aby sme mu nekrivdili
 
Aby sme tento nápoj len neočierňovali, musíme spomenúť aj to, že v rámci obsahu tuku a vápnika, ide naozaj o zdravý nápoj. Cukor a pomerne nízky obsah kakaa, taktiež nemôžeme označiť za vyslovene negatívnu vec. Na druhej strane, s podobným hodnotením skončila väčšina podobných produktov, teda kakaových sladených nápojov.

hrnky
 
Čisté kakao je najzdravšie
 
Klasické kakao, za ktoré navyše zaplatíte aj omnoho menej, je jednoznačne najzdravšou alternatívou. Niekoho môže od jeho konzumácie odradiť vysoký obsah tuku. V tomto prípade, ale hovoríme o tuku, ktorý je do vysokej miery pre náš organizmus prospešný. Navyše ak nebudete svojim deťom pripravovať tento nápoj desaťkrát za deň, nemusíte sa obávať žiadnych zdravotných komplikácií. Hlavnou výhodou klasického kakaa je hlavne to, že do šálky pridáte presne toľko cukru, koľko je zdravé, alebo koľko uznáte za vhodné.