Konečne rozumné zvýšenie minimálnej mzdy

Kto ich má ten bude stále dookola tvrdiť že to nie je všetko. A kto ich nemá ten vie že bez nich nemôže nič. Reč bude samozrejme o peniazoch, ako aj o konečne zvyšovaní minimálnej mzdy na ako tak rozumnú úroveň.  Je síce pravda že v konečnom dôsledku zaplatia práve zamestnávatelia viac na odvodoch štátu. No akosi zabúdajú na fakt že ak majú ľudia viac peňazí, tak aj viac minú. Pozrime sa preto na zopár argumentov pre a proti takému to postupu.Peniaze, príbor a peňaženka.jpg
 
Odvody štátu budú vyššie
 
Áno budú. No tu si treba uvedomiť že avizované navýšenie minimálnej mzdy na ako tak únosnú úroveň pri súčasných cenách nebolo zo dňa na deň. Všetky strany mali dostatok času aby navrhli svoju predstavu ako aj dospeli k nejakému kompromisu. Napríklad zníženie už spomenutých odvodov. A to výmenou za to že nesiahnu zamestnancom na bonusy ako to býva v podobných prípadoch.
 
Zvýšenie je nerozumné
 
Tu treba súhlasiť, pretože len tak si povedať ide sa zvyšovať je skutočne nerozumné. No našťastie už existuje aj tu riešenie. A to že mzda bude najmenej 60% z priemernej mzdy. A tak sa už nikto nebude môcť vyhovárať na neférovosť.
 
Najviac doplatia chudobné regióny
 
Práve naopak, chudobným regiónom to práveže najviac pomôže. Pretože sa konečne oddelia takzvaný podnikatelia od skutočných podnikateľov. Ak má niekto rodinnú firmu a chce pracovať sám na seba je to v poriadku. Predsa len zisk ide jemu a jeho rodine. Ale prečo by mal trpieť zamestnanec ktorý za poctivú prácu nedostane poctivo zaplatené. Práve teraz sa preto ukáže kto to s podnikaním myslí vážne a kto naopak iba zdiera ľudí. Euro mince.jpg
 
 
Najviac doplatia pekári
 
Bohužiaľ je to tak. No treba si uvedomiť že žiadna vláda neurobila nič pre naše poľnohospodárstvo a domáci výrobu. Ak by sme sa na to pozreli z politického hľadiska tak kým pravicová vláda zapredala čo sa dalo, tá ľavicová sa iba tvárila že to nie je ich problém. Preto je na čase prestať plakať že sa to nedá, ale naopak začať s tým aj niečo robiť. Napríklad jasne definovať či je pre ľudí dôležitejšie mať čo jesť , alebo vyrobiť o sto tisíc prevodoviek do áut viac. A tak nastaviť odvodový systém.