Koruna krásy

Ako prvé si vraj človek všimne oči. Výrazná farba, či dlhé mihalnice dokážu prilákať nejeden pohľad. Takisto u žien pekný make-up s upraveným obočím a perami. Ak chcete zapôsobiť, štýlové oblečenie zaujme už z diaľky. Čo však každý považuje za prirodzenú krásu sú zdravé, lesklé vlasy. U mužov moderný účes a dobrá kvalita a u žien je pre väčšinu príťažlivá dĺžka a zdravie vlasov. Každodenným používaním fénu, žehličky, kulmy či nosenie čiapok naše vlasy oslabuje, končeky sú rozštiepené a suché polámané vlasy tak radšej nosíme vypnuté. Pritom pekné vlasy môžeme mať aj bez pomocí kaderníčky s bežne dostupnými prostriedkami.

kráska

Oleje Ak túžite mat lesklé vlasy, najjednoduchšie ich docielite použitím olejčeka. Či už priamo na rozštiepené končeky alebo v podobe rozprašovačov na celý objem. Niektoré oleje je možné aplikovať aj na suché vlasy, ale vždy je lepšie konce ešte trochu prefúkať fénom. Radšej sa poobzerajte po malých kvalitných baleniach a investujte viac peňazí.

Šampóny a kondicionéry Veľkou mierou na nekvalitu vlasov prispievajú práve chemicky zložené šampóny a kondicionéry. Najmä pri týchto prípravkoch je dobre poobzerať sa po 100% prírodnej kozmetike bez parabénov a umelých prísad. Veľmi dobrá prírodná kozmetika je od Manna mydla alebo Havlikova Apotéka. Práve Manna má v ponuke aj mydlo na umytie vlasov, ktoré vaše vlasy nezaťažuje a zbavuje ich mazu.

Ochranné spreje A nakoniec, každá si účes upravuje teplovzdušnými prístrojmi, čo vlasy ešte viac vysušuje a ničí. Používanie ochranných sprejov pred žehlením a fénovaním nielen ochráni vašu korunu krásy, ale im aj dodá žiarivý efekt. Okrem rozprašovačov sú tiež tužidlá a gély.

fénování

A na záver pár rad ako sa o ne starať každý deň. Vyhnite sa pevne vyčesaným copom a drdolom. Pribudne vám len viac polámaných vlasov. Nechoďte spať s mokrými vlasmi a po uschnutí ich na noc dajte do zapletených copíkov.