Kvalitná prilba na motorku rovná sa kvalitný a bezpečný zážitok z jazdy

Príchod slnečných dní a príjemnejšieho počasia prinesú možnosť krajších zážitkov prakticky každému z nás. Ale pre niektorých to značí takisto vhodný štart k vytiahnutiu svojej motorky a k vhodnému naštartovaniu motorkárskej sezóny.
Tá bezpochyby so sebou prinesie bohaté zážitky v spoznávaní blízkeho alebo vzdialeného okolia, ale takisto neopísateľný pocit spojený so samotnou jazdou, ktorej originálnosť dokáže sprostredkovať iba stroj, akým je funkčná motorka.Motorkár ide po ceste, čierna bunda, rifle, otvorená prilba
No pravdepodobne viete, že k tomu, aby bola táto jazda nielen bezpečná, ale takisto komfortná a poskytovala plnohodnotný zážitok, je potrebné mať na hlave tú správnu prilbu. K tomu je ale potrebné jej výber a vlastnosti prispôsobiť konkrétnym špecifikám, ktoré sa týkajú trasy, dráhy a terénu, aký máte v pláne navštevovať, ale vlastnosti prilby je takisto dôležité prispôsobiť nášmu typu motorky.

  • Veľmi podstatnú úlohu pri výbere zohráva zvoliť zodpovedajúci typ prilby (otvorená, integrálna, vyklápacia alebo enduro,…)

Samozrejme sú tu aj ďalšie kritériá ako kvalitatívne vlastnosti, vhodná výbava prilby a komfortný materiál. V nejednom prípade sú stredobodom záujmu športové prilby overených a známych výrobcov. Vhodným príkladom sú AGV prilby Eres Racing, ktoré dokážu zaujať aj ostrieľaných znalcov či dokonca profesionálnych pretekárov. Tieto známejšie modely poskytujú skvelú aerodynamiku a pohodlie pri nosení. Sú teda vhodnou voľbou aj pre tých, čo jazdu na motorku berú tiež pasívne, napríklad k dlhšej jazde za zážitkami alebo za turistikou vo svojom voľnom čase. Komfortné a najmä bezpečnostné kvality predsa ocení každý, profesionálny jazdec, ako aj pasívny „labužník“.Športový motorkár
V prípade objednávanie prilby online, respektíve cez e-shop je vhodné, ak si vopred odmeriate obvod hlavy. Každý e-shop by mal k modelom poskytnúť aj číslovanie, pričom najčastejšie sú označenia veľkostí ako:

  • S (55-56 cm), M (57-58cm), L (59-60 cm), XL (61-62 cm).