Netflix ruší seriály!

Najznámejšia platená streamovacia stanica Netflix pochádzajúca z Ameriky a od roku 2016 dostupná v 190 krajinách sveta ruší seriál za seriálom a fanúšikovia sa nestačia diviť. Obrovská vlna smútku a hnevu sa spustila hneď z prvými ohlásenými titulmi – Iron FistLuke Cage. Ďalší nasledoval DaredevilThe Defenders, tak nám všetkým došlo, že príčinou je Marvel, ktorý vlastní Disney.

počítač

Aj napriek obrovskému úspechu tretej série a petíciam fanúšikov, Daredevil ostáva stále zrušený a nebude obnovený. Nedávno bola však spustená druhá séria ďalšieho Marvelovského seriálu The Punisher, snáď s najväčšími ohlasmi a sledovanosťou, a tak nikto nepredpokladal, že sa takisto ako u Daredevila ďalšej série nedočkáme.

Za všetkým stojí spomínaný konglomerát The Walt Disney Company, ktorý plánuje tohto roku vydať svoju vlastnú streamovaciu službu s názvom Disney+ a tým poriadne zamiešať karty vo svete streamu.
Z úspešného The Punisher-a sme sa teda dočkali len dvoch sérií, čo je spolu 26 častí, kedy sme mohli sledovať osud bývalého vojaka a jeho pomstu voči kriminálnikom za vyvraždenie jeho rodiny.

Posledným fungujúcim Marvelovským seriálom na Netflixe je Jessica Jones, ktorá dostala tretiu sériu z trinástimi časťami, ktorá však rovnako ako pri ostatných, bude posledná. Po jej odvysielaní niekedy tohto roku sa tak uzavrie päťročná kapitola spolupráce Disney a Netflixu.

hra

Disney+ tak na trhu zvýši konkurenciu a na začiatok privedie nový seriál s hlavným hercom Tomom Hiddlestonom, ktorý tak ako vo filme Thor, stvárni jeho brata – asgardského boha Lokiho. Taktiež sa môžeme tešiť na pôvodné obsadenie herečky Elizabeth Olsen. Disney+ by mal tiež prísť s novým Star Wars seriálom. Fanúšikovia samozrejme dúfajú, že sa minimálne dočkajú obnovenia Daredevila a Punishera na novej streamovacej službe, čo je ale veľmi otázne.