Pekné veci


Korálkové náušnice
Vyrobiť si originálne náušnice nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Aj keď prvý nákup bižutérnych komponentov a vytvorenie prvého výrobku vám zaberie dosť času. S každým ďalším párom sa však vaše zručnosti budú zlepšovať. A v hlave sa vám iste rozvíri prúd nových a nových nápadov. Najjednoduchšie je vyrobiť korálkové náušnice. Odporúčam začať práve nimi.

naušnice

Budete potrebovať:
–          bižutérne ihly,
–          afroháčiky alebo zatváracie náušnice,
–          koráliky,
–          bižutérne tvarovacie kliešte,
–          štikacie kliešte.

Ako náušnicu vytvoríte
Najskôr si premyslite, ako by mal váš výtvor vyzerať. Potom navliekajte koráliky na bižutérnu ihlu. Na konci si nechajte voľné tri až štyri milimetre. Tvarovacími kliešťami opatrne obtočte voľný koniec bižutérnej ihly v očku afroháčika alebo zatváracej náušnice. Toto je tá najťažšia časť. Maličké komponenty sa vám spočiatku budú šmýkať, no postupne nadobudnete zručnosť aj v tomto. Odmenou za trpezlivosť je nová okrasa vašich uší.

Príliš jednoduché?
Ak si nechcete náušnicu vytvoriť z korálikov, ale vymodelovať, investujte do hmoty Fimo. Budete potrebovať:
–          Fimo, Cernit alebo inú polymérovú hmotu (prípadne aj vykrajovačky),
–          lak na polymérovú hmotu (výrobok dlhšie vydrží),
–          puzetu, nezabudnite na motýliky alebo silikónové zarážky na puzetu,
–          ak chcete vyrobiť z polymérovej hmoty visiace náušnice, kúpte ešte afroháčiky a spojovacie krúžky,
–          dvojzložkové lepidlo na bižutériu, prípadne kvalitné sekundové lepidlo

květy

Postup:
Z polymérovej hmoty si vytvarujte náušnicu. Pokračujte podľa návodu, aby hmota stvrdla. Potom výrobok nalakujte. Po zaschnutí prilepte na puzetu. Ak by ste sa rozhodli použiť aj v tomto prípade afroháčik, nezabudnite na dierku pre spojovací krúžok. Urobte ju ešte pred zaschnutím polyméru. Spojovací krúžok navliekajte až po nalakovaní.

Tip na záver:
Ak ste alergická na obyčajné kovy, na trhu sú k dispozícii aj komponenty zo striebra, platiny, zlata a chirurgickej ocele.