Schodisko sa stáva dekoračným prvkom dnešných interiérov


Všetci sa určite zhodneme na tom, že práve schodisko je v nejednom prípade neodmysliteľným doplnkom, bez ktorého by sme nemohli spojiť dve podlažia. Za prioritnú funkciu sa tak ešte stále považuje sprístupnený chod na druhé poschodie, ale v realite sa častokrát stretávame, a to najmä v poslednej dobe s tým, že schodiská sú skôr dekoračným a veľmi elegantným doplnkom interiéru, predovšetkým ak majú estetické prevedenie a sú vyrobené z toho správneho materiálu.
schody v hale

Novodobé schodiská tak trochu pomenili svoj význam, najmä tie interiérové, ktoré síce samozrejme plnia svoju základnú úlohu, ale okrem toho ponúkajú široký výber nápaditých prevedení, ktorých prioritou sa stáva štýlový dizajn a moderné prevedenie, čím sa môžu stať dokonalým vizuálnym prvkom danej miestnosti. Konkrétna miestnosť tak náhle chytí nový dych a bude mať svoj inovovaný „feeling“, respektíve bude dýchať modernosťou a originálnym štýlom. Áno, teda niekedy aj jedna súčasť alebo doplnok dokáže celej miestnosti dopriať značnú zmenu, samozrejme k lepšiemu.

A možno to je ten hlavný dôvod, prečo sa dnes rastúcej popularite tešia sklenené schodiská. Trh s nimi sa stále rozširuje, ako aj náš záujem, a preto ich nevidíme čoraz častejšie len v e-shopoch a predajniach, ale aj v reálnom prevedení našich interiérov. Predstavte si originálnu vlastnosť skla, akou je predovšetkým vizuálna elegancia, no a z tohto materiálu sú vyrobené i schody. Ale predsalen,…
schody se zábradlím

Nie každý sa k ich kúpe ešte odhodlal a niekto sa možno takýchto noviniek trochu bojí, respektíve nevie, čo môže očakávať a aký bude mať sklenené schodisko efekt konkrétne na jeho interiér.

Práve preto je populárnejšou voľbou skôr sklenené zabradlie na schody. Dopraje nám originálne vlastnosti skleneného materiálu, pričom ide „len“ o doplnok v podobe zábradlia, avšak ten sa výraznou mierou postará o modernú estetiku, nech ho umiestnite prakticky kamkoľvek.