Športom k zdraviu!

Zlepší sa vám fyzická kondícia. Najmä pri športoch ako je plávanie, beh, in-line korčuľovanie alebo lyžovanie, korčuľovanie na lyžiach či snowboarding. Všetky tieto športy a samozrejme, i mnohé ďalšie, vám časom vybudujú kondičku, ktorá je dôležitá nie len pre zdravie, ale i pre pocit pohodlia a bezpečia. Myslíme tým fakt, že nie je nič lepšie, ako vyšliapať po schodoch bez toho, aby ste funeli ako tuleň.
Zvýši sa vám sebavedomie a spolu s ním i dobrý pocit zo seba. Športom sa vám vytvarujú krivky, po akých ste túžili. Mužom sa zase vytvarujú a vyrysujú svaly.

joga.jpg

A to, samozrejme, vzbudzuje záujem i u opačného pohlavia. Zvýšenie sebavedomie je magnetom pre druhých, utužuje vzťah, a šport vám zase prináša dobrú náladu, úsmev na perách, relax a pocit, že ste sa opäť posunuli o krôčik späť. Či už vo vašom osobnom rekorde alebo o pár gramov bližšie k vysnívanej dráhe.
Ľudia, ktorí športujú, sú ohybnejší a silnejší i v pokročilom veku. Hádam nechcete v päťdesiatke vyzerať, akoby vás práve prešiel parný valec. Práca a povinnosti zanechajú stopy na vašom psychickom i fyzickom stave. No šport vám ich môže pomôcť spomaliť. Budete sa cítim vyrovnanejší a zdravší vo svojom tele.  A raz, ak budete mať vnúčatá, sa i vy budete môcť pridať ku schovávačke alebo naháňačke. No neznie to super?

cvičení.jpg

Šport so sebou prináša i zmenu v myslení a stravovaní. Je to prirodzená cesta. Budete sa chcieť cítiť ešte lepšie a prirodzene, prejdete na zdravšiu stravu obohatenú o vlákninu, zdravé tuky a v menšom množstve i cukry a sacharidy. Budete jesť viac ovocia a zeleniny a to jednoduchou cestou, pretože to vaše telo bude vyžadovať.
Budete krajší. Myslíme tým telo. Pevné, svalnaté a ohybné telo patrí v dnešnej dobe ku prioritám. Nemusíte mať telo modela alebo modelky. Stačí, ak sa vyhnete celulitíde a spevníte partie, ktoré vám napríklad na vlastnom tele prekážajú. Je lepšie byť štíhlejší ako plnší, a to i zo zdravotného hľadiska. Skúste nad tým porozmýšľať a vyberte si šport, ktorý vás baví. Aj keď by ste ho robili len rekreačne, je to stokrát lepšie ako leňošiť doma.