Urobte si poriadok v kôlni

Garáž, kôlňa, alebo pivnica. To sú miesta, ktoré slúžia na odkladanie vecí, ktoré nechceme mať v byte, alebo dome. Asi nie som sám, ktorý bojuje s neskutočným neporiadkom. Nájsť hrable je pre mňa utrpením. Priznám sa, že raz som si radšej išiel kúpiť nové, len aby som sa nemusel hrabať v tej kope neporiadku. Rád by som sa s vami podelil o to, ako sa mi podarilo do mojej kôlne vniesť trochu systému. Som si za to veľmi vďačný, lebo hľadanie vecí, ktoré potrebujem, mi dnes trvá menej ako minútu.

dílna

Nástenné držiaky

Veľmi dobrou vychytávkou sú držiaky na lopaty, metly a iné náradie s dlhou rúčkou, ktoré si priskrutkujete na stenu. Takto ušetríte plno miesta a hlavne máte všetko hneď po ruke a nemusíte to hľadať. Kúpite si ich v stavebninách, ale niekedy ich majú aj v klasických supermarketoch medzi pomôckami na upratovanie.

pořádek

Plast je lepší ako kartón

Podobnú chybu som urobil na začiatku aj ja. Niektoré z vecí som si roztriedil do kartónových škatúľ. Keďže som ale nebo schopný moju kôlňu stopercentne ochrániť pred myšami, po prvej zime som mohol začať odznova. Niektoré zničila aj vlhkosť, takže sa doslova rozpadli.
Zistil som, že lepším riešením sú plastové boxy s uzáverom. Myšiam sa podarilo prehrýzť len malú dierku v jednom z nich.

Kde uložiť boxy

V tomto smere sa mi osvedčili obyčajné regály. Niektoré som si kúpil, ale popravde nejde úplne o lacnú záležitosť. Ostatné som si preto vyrobil z dosiek a fungujú rovnako dobre. takto má všetko svoje miesto a veci sa mi neváľajú pod nohami. Ak sa necháte inšpirovať, tak nezabudnite, že do regálov naukladajte naozaj všetko. Dajte si ale pozor aj na to, aby ste mali všetko potrebné po ruke. Na vrchné police si odložte veci, ktoré nepoužívate až tak často. Inak budete musieť všetko neustále prekladať a s neporiadkom si neporadíte nikdy. Tak vám držím palce, aby ste už nebojovali s hľadaním lopaty, alebo hrablí.