Veľmi praktické a zároveň trendové osvetlenie priestorov či ľubovoľných objektov


Nová technológia LED nie je len moderným, ale takisto pomerne lacným, praktickým, úsporným a univerzálnym riešením osvetlenia pre interiér ako aj exteriér.

led pás

Estetické a sympaticky pôsobiace interiéry by určite nedosiahli svoj efekt, pokiaľ by v nich nebola dispozícia svetla. Osvetlenie tak tvorí podstatnú časť miestností a značným spôsobom sa môže podpísať pod ich atmosféru. Intenzita, teplota a farba svetla, to všetko sa podpisuje pod kvalitu, efektívnosť a štýl osvetlenia. Pod estetickú stránku sa zasa podpisuje tvar a prevedenie svetelných produktov, ktoré však dnes môžu mať skutočne praktickú podobu ako led pásy, ktorými zaberieme skutočne len miminum miesta, dostaneme sa s nimi kamkoľvek a spoľahlivo podsvietime požadovaný objekt alebo časť miestnosti. Najpopulárnejšou formou využitia pásikov je napríklad ich umiestnenie a následné osvetlenie kuchynskej linky. Takéto riešenie ponúkne nielen modernú, ale aj šikovnú stránku, čo oceníte najmä pri pravidelnom varení alebo práci v kuchyni.

led pásek

Pripomeňme, že tieto pásiky sú významné hlavne kvôli umiestneným diódam LED, ktorých pravidelné žiarenie si v porovnaní s klasickými žiarovkami pýta oveľa, oveľa menej, prakticky minimálny odber elektriny. Používanie technológie LED je tak oveľa úspornejšie, čo sa odrazí na úspore pravidelných poplatkov za elektrinu. Vravíme tak zároveň aj o ekologických vlastnostiach LED, no okrem týchto ponúkajú i moderné vlastnosti a funkcie ako aj možnosť trendového využitia.
Aj napriek tomu, že si osvetlenie LED pýta k žiareniu menej elektrickej energie, poskytuje slušnú intenzitu svetla a takisto potrebný jas. Okrem toho poznáme aj populárny a nápaditý variant s prívlastkom RGB, respektíve RGB led pásikov, ktoré disponujú farebnými diódami a tieto vyžarujú konkrétne tri farby: Červenú (Red), zelenú (Green) a modrú (Blue). V prípade obyčajných bielych diód zasa vravíme o výbere medzi studenou (cold) a teplou (warm) farbou svetla.