Všetko o HTML

                Určite ste už počuli o HTML resp. HyperText Markup Language, ide o značkovací jazyk používaný pre tvorbu webových stránok. Súčasťou jazyka sú aj hypertextové odkazy, ktoré sú hlavným kódom, ktorý sa využíva. HTML je jazyk, ktorý vytvára v systéme World Wide Web, kde umožňuje publikácie dokumentov na internete.
počítačové kódy
Vývoj HyperText Markup Language
                Vznikol v roku 1989 a spolupracovali na ňom Berners-Lee a Cailliau. A tak isto ako pri vzniku mnohých technológií spoločných s internetom aj tu sa jednalo o to, že to vzniklo kvôli CERNu. CERN je pre menej informovaných výskumné centrum vo Švajčiarsku. Obvykle sa používali iné kódy a jazyky, no neboli celkom funkčné. Alebo lepšie povedané nemalí takú technológiu a využitie. Preto sa uvažovalo nad tým ako to vylepšiť a aj preto vznikol jazyk HTML.
                V roku 1991 sa spolu s grafickým zobrazovačom alebo lepšie povedané s prehliadačom stal legendárny práve jazyk HTML. Ten dokázala to čo žiadny iný pred ním, pretože sa jednalo o prvé grafické zobrazenie v histórií. Toho súčasťou bol aj prehliadač Mosaic, ktorý je už teraz v zabudnutí.  Pri tejto udalosti im sekundoval samozrejme legendárny počítač vytvorený spoločnosťou Apple, Macintosh PC. Najnovšia verzia Hypertextového jazyka je verzia 5.1, ktorý je plánovaná a pokryje jazyk do roku 2018, potom sa už očakáva aktualizácia.
barevná písmenka
Programy pre tvorbu HTML
                Používa sa niekoľko programov resp. softvérov, ktoré sú schopne s vami spolupracovať a poskytnúť dostatočné vývojové prostredie pre tvorbu kódu. Najčastejšie sa využíva bežný textový editor, je to hlavne pre skúsenejších užívateľov a zvláda farebnú schému a syntax. A potom je to program WYSIWYG, asi si na tom vylámete jazyk a nie jeden skončí neúspešné pri vyslovení, no ide o program, ktoré skrátka je z anglického slova What you see is what you get, čo znamená Čo vidíš, to dostaneš. Oproti textovému editoru pracuje tento program priamo so stránkou ktorú programujete čiže sa to reálne zobrazuje a hneď vidíte výsledky.
HTML je jazyk, ktorý sa oplatí naučiť, práca bude zaručená!