Zase tie naše dni

Určite ste si už prečítali mnoho rád, ktoré vám majú pomôcť pri riešení vašich každomesačných ženských problémov. Teplo, ľahké cvičenie, ženské čaje. To všetko určite zaberá. Ale ako si pomôcť aj správnym nastavením psychiky?

kytka

Negatívne vnímanie menštruácie ovplyvňuje aj jej priebeh
Skrátka, naše mamy nás nepripravovali práve najlepšie. Menštruácie je už stáročia vnímaná ako čosi nežiaduce, bolestivé, niečo, čo treba len pretrpieť. Aj to, že vnímame pravidelné krvácanie ako svoj údel, môže mať na nás negatívny dopad. Prestaňte to všetko vidieť tak čierno. V mnohých kultúrach bola menštruácia vnímaná ako čosi posvätné. Je to predsa obdobie, kedy sa žena očisťuje. Nie len po fyzickej stránke, ale aj po psychickej. V tomto období sa predsa len trochu viac uzatvárame do seba. Sme citlivejšie na zmeny, mnoho žien vraví, že práve v týchto dňoch má silnejšiu intuíciu a stáva sa, že v tomto čase si preto ujasníme mnoho vecí.
            Ďalším pozitívom je, že menštruácia je pre nás spätnou väzbou. Vieme, že s našim telom je všetko v poriadku, sme zdravé a schopné počať potomka. Vážme si preto svoju menštruáciu. Veď má aj mnoho pozitívnych stránok. Nemyslíte?

Ako trávite obdobie pre menštruáciou?
            Mnoho žien tvrdí, že ich pred menštruáciou trápi silný PMS. My ženy však žijeme v neustálom cykle. Preto je dobré tieto pravidelné zmeny sledovať a počúvať naše telo. Pred menštruáciou sa potrebujeme upokojiť, sústrediť sa viac na seba, venovať sa sami sebe a svojim koníčkom. V tomto období treba zvlášť dávať pozor na stravu i pitný režim. Nie vždy sa dá plne sústrediť na seba. To je pochopiteľné, ale práve v týchto dňoch si to vaše telo priam žiada, preto mu doprajte o trochu viac relaxu ako inokedy. Mnoho žien tvrdí, že ak prežívajú toto obdobie v strese a nepokoji, majú o to silnejšiu a bolestivejšiu menštruáciu. Skúste sa pred menštruáciou na chvíľku zastaviť. Je dosť pravdepodobné, že vaše dni budú pre vás o to jednoduchšie.

kráska

Menštruácia ako tabu?
            Ešte stále existuje veľké percento žien, ktoré o svojej menštruácií pred partnerom jednoducho nehovoria. Nevravíme, že našim partnerom treba vešať na nos všetky detaily, ale ak o menštruácií budete otvorene hovoriť, nemáte čo pokaziť. Pokiaľ vás muž skutočne miluje, upozornite ho, že potrebuje trošku viac oddychu. Určite bude tolerantný a pomôže vám s domácnosťou. Pokiaľ ste s menštruácie spravili tabu, sami si škodíte, pretože aj počas vašich dní bude od vás požadovaný taký istý výkon, ako keď ste plná energie.