Žihľava nie je len obyčajná burina, ktorú treba iba vytrhnúť a zbaviť sa jej. Je veľmi prospešná a dôležitá a môžeme ju využiť na mnoho spôsobov. Mnoho ľudí však ani len netuší, že to tak je. Desí ich už iba samotný pohľad na ňu, pretože dotyk s ňou vyvoláva alergickú reakciu, ktorá je pre mnohých z nás veľmi nepríjemnou skúsenosťou. Nebojte sa, ak sa rozhodnete ju využitkovať v prospech svojho zdravia, nemusíte sa ňou bezprostredne aj popŕhliť. Ako ju zaradiť do svojej kuchyne?
- Žihľavový čaj– veľmi zdravý detoxikačný čaj, ktorý je veľmi zdraviu prospešný. Takýto čajík je veľmi chutný, podobá sa na iné bylinkové čaje. Na čo nám však slúži jeho pitie? Tento čaj prečisťuje krv a žihľava je tiež veľmi prospešná pre našu pleť. Ak chcete zaručene zlepšiť jej kvalitu, pite žihľavový čaj po dobu maximálne troch týždňov.
- Je vysoko močopudný – to je aj ďalším z mnoho dôvodov, prečo je tento čaj taký zdravý a detoxikačný, močenie nás prečisťuje, moč vyplavuje z nášho tela všetko nebezpečné a škodlivé látky, preto je žihľava tiež tak prospešná.
- Žihľava nie je iba na vnútorné použitie – žihľava, aj napriek tomu že nám zvykne popŕhli pokožku, sa dá využiť aj na našu vonkajšiu krásu. Okrem toho že ovplyvňuje priaznivo kvalitu našej pleti, je možno využiť aj ako vlasovú masku, pretože účinne bojuje proti suchým, unaveným a vypadávajúcim vlasom.
- V žihľave sa môžete aj okúpať– keďže má žihľava priaznivý vplyv na našu pleť, prečo si ju jednoducho nedopriať aj vo podobe relaxácie ako uvoľňujúceho kúpeľa? Môžete ju nasekať na drobné kúsky, alebo si do kúpeľa pridať iba samotný „výluh“ z žihľavy, ktorý si predtým pripravíte.
- Proti reume – reuma je problém, ktorý trápi dosť veľkú časť populácie. Najmä starších ľudí, nájdu sa však aj mladší ľudia, ktorých by ste na reume ešte nedohadovali. Pri dotyku pokožky so žihľavou, aj napriek tomu, že je tento styk nepríjemný, je veľmi zdravý.